Ozon jest jednym z najskuteczniejszych znanych środków dezynfekcyjnych. Działanie bakteriobójcze ozonu jest około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru !
Pamiętaj, że stosując środki chemiczne do neutralizacji grzybów nie jesteś w stanie usunąć wszystkich zarodników, które będą oczekiwać na rozwój podczas sprzyjającego klimatu.

Jakie są zalety ozonowania pomieszczeń !

   • neutralizuje nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniach (pokoje, piwnice, hotele, pensjonaty, żłobki, przedszkola, szkoły, szpitale, przychodnie zdrowia )
   • usuwanie zapachów z samochodów osobowych oraz ciężarowych. W zanieczyszczonej klimatyzacji i wnętrzu pojazdu zalegają różnego rodzaju drobnoustroje, które powodują u kierowcy spadek koncentracji i złe samopoczucie.
   • neutralizuje nieprzyjemny zapach typu stęchlizna,  papierosów, potu, zwierząt domowych. Zapach papierosów najczęściej jest problemem w hotelach, pensjonatach  oraz mieszkaniach,
   • odgrzybianie klimatyzacji (stacjonarnej i samochodowej),
   • ozon wnika do wnętrza tapicerowanych siedzeń i kanap
   • ozonowanie polecamy stosować w pomieszczeniach mieszkalnych po chorobie któregoś z domowników, ozon skutecznie usunie bakterie.
   • dezynfekcji i deakaryzacji pomieszczeń (usuwanie alergenów i roztoczy w halach fabrycznych i przemyśle spożywczym),
   •  ozonowania przechowalni warzy i owoców w celu przedłużenia okresu trwałości produktu
   • oczyszczania kanałów wentylacji,
   • zmniejszenie lub całkowita eliminacja dolegliwości związanych z alergią wziewną dzięki okresowemu ozonowaniu pomieszczeń alergików poprzez zmniejszenie ekspozycji na alergeny. Działanie ozonu powoduje usuwanie także roztoczy  np. w mieszkaniach, przedszkolach, żłobkach, biurach itp.

Ozon jest drażniący dlatego należy unikać przebywania osób oraz zwierząt w pomieszczeniu podczas wykonywania ozonowania. Z ozonowanych pomieszczeń należy usunąć zwierzęta a rośliny szczelnie zakryć folią.  Natomiast po wykonaniu ozonowania pomieszczenia są wietrzone i po około 15 minutach można użytkować pomieszczenie bez ograniczeń. Ozon w stężeniu uzyskiwanym z generatorów nie odbarwia tworzyw sztucznych i naturalnych, nie niszczy obrazów (laserunku), książek itp.

Ozon, ze względu na swoje bardzo silne własności utleniające ma zastosowanie w niszczeniu bakterii, wirusów, grzybów i ich przetrwalników, roztoczy, utlenia związki organiczne dezynfekując zawierające je płyny (ciecze, gazy).
Ozon utlenia również rozpuszczone związki nieorganiczne (przemysł półprzewodników, oczyszczanie wody pitnej).

Proces ozonowania polecany jest w pomieszczeniach mieszkalnych ale także typu szpitale, przychodnie, gabinety stomatologiczne, hotele, pensjonaty, siłownie, szatnie, kostnice,


Pamiętaj, że cena usługi jest zróżnicowana ponieważ jest uzależniona od efektów, które mają być osiągnięte.

Należy pamiętać, że w celu uzyskania poprawnego efektu należy zwracać szczególną uwagę na wiele aspektów, które są wymagane dla uzyskania odpowiedniego stężenia ozonu jaki musi być wykonany przez adekwatne urządzenie generujące ozon. 
Z uwagi na powyższe należy pamiętać, że nasza firma nie stosuje generatorów o małej mocy np. do ozonowania akwarium ;)  Posiadamy profesjonalny sprzęt oraz potężną wiedzę na temat stosowania ozonu co pozwala nam uzyskać oczekiwany efekt.Przykładowe realizacje:

.